Bez názvu.bmp
2601_b-lev-konzsky.jpg


titulní strana jpg.jpg

            Kniha „Abecední příběhy o afrických zvířatech " vznikla na základě knížky African alphabet animal stories (dále AAS), napsané a ilustrované Davidem a Sharyn Curtisovými.

     AAS se původně jmenovala Briefcase stories (= Příběhy do aktovky) a byla navržena jako výukový materiál „Školy v aktovce" pro africké děti. Poskytovala systematické pokyny pro učitele a materiál pro studenty, aby se mohli učit číst a psát v angličtině.

 

            „Abecední příběhy o afrických zvířatech" je anglicko-česká sbírka povídek o zvířatech  i biblických příběhů, písní, informací a veršů, které ukazují dětem, jak žít život, který se líbí Bohu. Každá kapitola představuje jedno písmeno anglické abecedy a začíná velkou ilustrací s příběhem o zvířeti, které žije v Africe. V každé kapitole je zvýrazněna některá křesťanská charakterová vlastnost.

            Součástí knihy je i CD s dětskými písněmi avzory ke kopírování na zhotovení třinácti malých skládacích knížeček, se kterými se děti mohou učit samy číst.

„Dej mi poznat svoje cesty, Hospodine,

uč mě chodit po svých stezkách.

Veď mě cestou své pravdy a vyučuj mě,.."  Žalm 25,4-5a

 

Tvé cesty ...

62 příběhů má pomoci dětem cvičit se v cestě, po které mají jít: v Boží cestě. V této knize najdete 31 příběhů o zvířatech (u písmen Q, U, X nejsou zvířata)  seřazených abecedně, 31 biblických příběhů, veršů a 31 písní, které učí křesťanským povahovým vlastnostem a ukazují dětem, jak žít Božím způsobem.

Tvé stezky ...

Tak jako moudrost  pohádek, bajek či  lidových příběhů těší děti v kulturách všech dob, tak i 31 příběhů o zvířátkách učí děti morální ponaučení - někdy vážnou, někdy zábavnou formou. Mohou je vyprávět tety, babičky, mámy a jiní dospělí a mohou se předávat z generace na generaci. Ukazují nám cestu, kterou máme jít; učí nás chodit Božími stezkami...

Tvá pravda ...

Bible je Boží pravda; 31 biblických příběhů v této knize je jednoduše vyprávěno, tak aby děti této pravdě porozuměly. Každý příběh a verš učí stejnou křesťanskou povahovou vlastnost jako příběh o zvířátku, který ho předchází. Ježíšův život a životy Božích mužů a žen ukazují dětem, jak žili pravdou a vedou nás po cestě živého Boha.

Veď mě a vyučuj mě ...

Kniha je určená rodičům a rodinným příslušníkům;  pro domácí učení i pro učitele škol; pro pracovníky s dětmi i pro učitele v nedělních školách.. všem, kdo se chtějí zapojit do vedení dětí po Boží cestě.

 

     Příběhy, texty písní i verše jsou psány dvojjazyčně a najdou proto uplatnění i při výuce anglického jazyka. Překlad není doslovný, jsou použitá česká jména, aby příběhy více oslovily i  české děti. Některé informace jsou přidané - jsou v závorkách.

     Zvířátka v této knize jsou uvedena abecedně. Každá  kapitola začíná velikou ilustrací, následuje zvířecí příběh vyučující určitou křesťanskou povahovou vlastnost, potom je text písně, odstavec informací o zvířeti, biblický příběh vyučující tu stejnou povahovou vlastnost a vše končí veršem z bible.

     Na konci knihy je 12 dětských ilustrovaných zvířecích příběhů a evangelium pro děti, které jsou psané jako Skládací knížečky pro začínající čtenáře - heslovitě. Najdete i návod, jak si dítě může udělat svoji knížečku.

     Písničky o zvířátkách jsou nahrány na CD jako součást knihy - jen anglicky (české texty jsou v jednotlivých kapitolách nebo v příloze). Součástí knihy jsou i samostatné  obrázky ke všem písmenům, které se mohou využít jako vymalovánky.

Kniha "Abecední příběhy o afrických zvířatech " má celkem 198 stran včetně úvodu, obrázků a příloh, je ve formátu A4 a v kroužkové vazbě.

KE STAŽENÍ: UKÁZKA Z KNIHY (BUVOL; FORMÁT PDF)
STÁHNOUT *  1.38MB
* Ke správnému otevření souboru je třeba program Acrobat Reader.
KE STAŽENÍ: MP3 UKÁZKA (BUVOL; FORMÁT MP3)
STÁHNOUT *  1.44MB
KE STAŽENÍ: OBSAH (FORMÁT MS WORD)
STÁHNOUT *  34.82kB
  * Ke správnému otevření souboru je optimální program Microsoft Word, popř. Open Office . 
KE STAŽENÍ: VYMALOVÁNKY (FORMÁT PDF)
STÁHNOUT *  3.85MB
* Ke správnému otevření souboru je třeba program Acrobat Reader.
UKÁZKA Z KNIHY: MRAVENEC
PŮVODNÍ ANGLICKÁ VERZE
Bez názvumravenec.bmp
původní anglická verze AAS.JPG

tel. 737 105 759

email. i.jurasova@seznam.cz

Používání a šíření jakéhokoliv materiálu bez souhlasu autorů je zakázáno. (c) 2013 KS Znojmo - www.ksznojmo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one