Bez názvu.bmp
2601_b-lev-konzsky.jpg


David a Sharyn.JPG

David a Sharyn Curtisovi jsou učitelé, kteří žijí ve městě Kalispell v Montaně na severu USA. Jejich láska k Africe začala v roce 1994, když navštívili vesnickou školu v Ugandě. Od té doby pobývali většinu letních prázdnin v Ugandě a spolupracovali s místními učiteli, aby podpořili vzdělanost v zemi. Strávili dva roky v Ugandě tvorbou ilustrované knížky, která slouží i jako učebnice.

 

Uganda je jednou z nejchudších zemí na světě. Malé křesťanské školy, zejména ve venkovských oblastech trpí nedostatkem výukových zdrojů a nedostatkem kvalifikovaných učitelů. LitNet!" rozvíjí učební osnovy a učební materiály, které podporu gramotnost v angličtině. Také školí učitele, což je efektivnější způsob, jak oslovit více dětí. „LitNet!" nabízí křesťanské vzdělávání, které splňuje Ugandské vládní normy pro základní školy.

David a Sharyn řídí neziskovou službu zvanou „LitNet!" (= Literacy Network), která podporuje africké děti ve vzdělávání.

Stránky Davida a Sharyn http://www.litnet.info/ - zde je o jejich práci, o původní verzi knihy East African Alphabet Animal Stories, i proč vznikla.

tel. 737 105 759

email. i.jurasova@seznam.cz

Používání a šíření jakéhokoliv materiálu bez souhlasu autorů je zakázáno. (c) 2013 KS Znojmo - www.ksznojmo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one